Nafotili jsme pro Vás postup při lepení stropních kazet Eurotrend s montáží podkladového EPS polystyrenu na starý trámový omítnutý strop. Montáž polystyrenu pod kazety u trámového stropu má hned několik výhod.Hlavní výhoda spočívá v tom, že nemusíme odstraňovat staré vrstvy malby, protože polystyren připevňujeme pomocí vrutů a podložek, nemusíme ho lepit. Tím se zbavíme značného nepořádku. Další výhodou je, že můžeme polystyrenové desky podložit, nebo podtmelit a vyrovnat tím případné nerovnosti stropu a zbavit se zakulacených rohů. Hlavně nám ale poslouží jako dodatečná tepelná izolace.

1. Založení podkladového polystyrenu

Pomocí vrutů a podložek připevníme polystyrenové desky až do prken pod omítkou. Polystyren založíme tak, aby se nám spoje polystyrenu nikde nekryly se spoji stropních kazet. To znamená, že si nejdříve rozměříme strop pro založení stropních kazet a spoje polystyrenu založíme alespoň o 10 cm mimo spoje kazet. Pokud budeme kazety zakládat a lepit úhlopříčně, této přípravě se vyhneme.

Založení podkladového polystyrénu

2. Montáž podkladového polystyrénu

Polystyrenem pokryjeme celý strop a případné nerovnosti vyrovnáme podložením, nebo podtmelením akrylátovým tmelem. Podložky nasazené na vruty by měly mít průměr min.30 mm a po dotažení musí být zcela zapuštěny v polystyrenu.

Montáž podkladového polystyrénu

3. Rozměření pro založení stropních kazet

Rozměříme strop a nakreslíme si zakládací čáru podle které začneme lepit polystyrenové stropnice, buď rovně nebo úhlopříčně. Ideální je, když je světlo umístěno ve středu zakládací kazety nebo ve spoji.

Rozměření pro založení stropních kazet

4. Nanášení lepidla na kazety

Lepidlo PD Eurotrend nanášíme pomocí špachtle, nebo zubové stěrky po obvodu a na střed kazety v tl. 2-3 mm.

Nanášení lepidla na kazety

5. Založení první kazety

Zakládací kazetu nalepíme přesně podle zakládací čáry, v našem případě při úhlopříčném lepení tak, aby protilehlé rohy kazety ležely přesně na zakládací čáře.

Založení první kazety

6. Postupné lepení dalších kazet

Další kazety klademe přesně k zakládací kazetě. Vyhneme se lepení kazet v dlouhých řadách za sebou.

Postupné lepenie dalších kazet

7. Nalepení všech celých kazet

Postupně nalepíme všechny celé kazety, které nemusíme řezat. Při správném kladení nám kazety ve spojích tvoří přesné křížky.

Lepení všech celých kazet

8. Dořezání kazet u okrajů

Po nalepení všech celých kazet začneme doměřovat a dořezávat pomocí ostrého ulamovacího nože kazety kolem stěn. Kazety dořezáváme tak, aby mezi stěnou zůstala dilatace 1-3 mm.

Řezání kazet při okraji

Řezání kazet při okraji

9. Po dořezání všech kazet zalištujeme okraje

K lepení okrajových lišt používáme lepidlo PD Eurotrend v kartuši do vytlačovací pistole, nebo při lepení barevných okrajových lišt transparentní silikon universal. Lepidlo nanášíme na zadní stranu lišty a tu pak přimáčkneme ke stropu. Nebo si lepidlo naneseme na strop a lišty vkládáme do připraveného lepícího lůžka.

Po dořezání všechn kazet zalie,jeme

Po dořezání všech kazet zalištujeme okna

Po dořezání všech kazet zalištujeme okraje

Po dořezání všech kazet zalištujeme okraje

doprava zdarma

Pro objednávky nad 5000 kč

VYSOKÁ KVALITA PRODUKTŮ

Oceněné kazetové systémy

GARANCE NEJNIŽŠÍ CENY

Jsme přímým dovozcem

Vše skladem

Trvale na skladě 6000 m2